Αρχική >> Καλλιτεχνικοί Αγώνες
Καλλιτεχνικοί Αγώνες PDF Εκτύπωση E-mail
Δευτέρα, 05 Μάρτιος 2012 19:07

Διάκριση μαθητών  του ΕΥΠΑΛΙΝΕΙΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΑΤΙΚΟΥ (ΕΠΑΛ) ΑΛΙΜΟΥ σε Περιφερειακούς Καλλιτεχνικούς Αγώνες 2007

Την Κυριακή 18 Μαρτίου 2007, στο Πολιτιστικό-Συνεδριακό Κέντρο «Μίκης Θεοδωράκης» του Δήμου Αργυρούπολης, πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση απονομής των βραβείων των 13ων Περιφερειακών Καλλιτεχνικών Μαθητικών Αγώνων της Δ/σης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας.

Το Ευπαλίνειο Επαγγελματικό Λύκειο Αλίμου, πάντα πρωτοπόρο, διακρίθηκε και αυτή τη σχολική χρονιά με το 1ο και το 3οβραβείο στη Ζωγραφική, με έργα μαθητών του τομέα των Εφαρμοσμένων Τεχνών.

Συγκεκριμένα, το 1ο βραβείο πήρε η μαθήτρια Μπασιώτη Βασιλική-Μαρία της Γ΄ τάξης και το 3ο βραβείο ο μαθητής Λίλης Παναγιώτης της Β΄ τάξης.

Η καθηγήτρια που διδάσκει το μάθημα του Ελευθέρου Σχεδίου είναι η κυρία Βασιλική Γεωργουδάκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το Ευπαλίνειο Επαγγελματικό Λύκειο Αλίμου έχει βραβευτεί στο παρελθόν και σε πολλούς ακόμη μαθητικούς διαγωνισμούς.

2. Βράβευση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αφίσσας με θέμα "Εθελοντική Αιμοδοσία" του ΥΠΕ.Π.Θ 2006 (3ο βραβείο)

3. Βράβευση στο Διαγωνισμό Ζωγραφικής των μαθητών του Δήμου Αλίμου 2004 (2ο βραβείο)

4. Συμμετοχή στα πολιτιστικά δρώμενα του τομέα τέχνης και πολιτισμού της Δ' Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης

Τελευταία Ενημέρωση στις Τρίτη, 06 Μάρτιος 2012 08:29