Αρχική >> Γιορτή Αγωγής Υγείας για την Κρητική Διατροφή
Μεσογειακή - Κρητική Διατροφή PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 30 Μάιος 2012 07:37

ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΤΟΥ ΕΠΑ.Λ. ΑΛΙΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

Την Τετάρτη 16/5/2012 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στο ΕΠΑ.Λ. ΑΛΙΜΟΥ, με αφορμή το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας και θέμα «Μεσογειακή ? Κρητική διατροφή ».

Οι παρευρισκόμενοι , είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την εργασία της ομάδας μαθητών που συμμετείχαν στο πρόγραμμα (Βασιλόπουλος, Γκούτση, Πανονίδου, Μαρίνος, Μπούγκα, Πάσσαρης, Πατερόπουλος, Τσαβολάκη) , να απολαύσουν τη χορευτική ομάδα του ΕΠΑ.Λ. (Δασκαλόπουλος, Κολιοφώτης, Λιναρδόπουλος, Καντίου, Ξενικάκης, Αυλόγητος, Κολιοφώτη), την ομάδα ριζίτικου τραγουδιού « Αίγαγρος », τον Γιώργο Πρασιανάκη να παίζει λύρα και να ενημερωθούν από τον διαιτολόγο ? διατροφολόγο κ. Μανώλη Μανωλαράκη για την Κρητική Διατροφή.

Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με κρητικά κεράσματα .

Υπεύθυνες καθηγήτριες για το Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας και την εκδήλωση ήταν οι κυρίες Κουκάρα και Μέτσιου.

Στην εκδήλωση βοήθησαν με τη συμμετοχή τους οι καθηγητές : Μάντη, Γιαννίτσης, Φουντουλάκη , Σαμαράς, Κωνσταντινίδης, Μαντουβάλου, Γιοβανόπουλος, Σιδέρη , καθώς και μαθητές των τμημάτων : Β (εφαρμοσμένων τεχνών), Β (πληροφορικής ) , Γ(εφαρμοσμένων τεχνών ), Β (οχημάτων).

Ιστοσελίδα μαθητών με θέμα : ΚΡΗΤΙΚΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ - Ξενικάκης Τίτος (Β' Πλ)

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 30 Μάιος 2012 08:04